Informacje

logo biblioteki 1

Biblioteka Liceum Ogólnokształcącego

Adres:
Park Chopina 2
66-200 Świebodzin
 
 Godziny otwarcia:  poniedziałek – czwartek 7:50 – 14:00

    piątek 7:50 – 13:10

Bibliotekę prowadzi mgr Anna Dominiak, mgr Edward Wojtuściszyn.


Biblioteka wraz z czytelnią mieści się na pierwszym piętrze w gabinecie nr 18. Zbiory liczą ponad 17,5 tysięcy książek, z czego 43,5% stanowi literatura piękna (w tym nowości wydawnicze oraz powieści w języku angielskim), 18,5% to lektury, a 38% - literatura popularnonaukowa z różnych dziedzin wiedzy. Rocznie przybywa około 400 książek. Czytelnicy mogą korzystać z katalogu elektronicznego zbiorów, a wypożyczanie jest w pełni skomputeryzowane. W skład Filmoteki szkolnej wchodzi ponad 100 filmów.

W czytelni są 4 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Prenumerujemy 10 tytułów czasopism, których numery archiwalne można wypożyczać do domu (m.in. „National Geographic”, „Mówią Wieki”, „Świat Nauki”, „Wiedza i Życie”, "Cogito"). Księgozbiór podręczny zawiera bogaty zbiór encyklopedii, słowników, monografii i innych wydawnictw informacyjnych oraz opracowań.

Oprócz gromadzenia i opracowywania zbiorów biblioteka prowadzi działalność informacyjno-bibliograficzną, udziela pomocy w poszukiwaniu potrzebnych materiałów, organizuje zajęcia i konsultacje dla maturzystów przygotowujących prezentacje z języka polskiego, podejmuje działania promujące czytelnictwo.

„Biblioteka to miejsce niezwykłe. Odległe zakątki, baśniowe krainy, niezliczone obrazy ludzi i wersje rzeczywistości. Niezwykłość. Widząc w książkach jedynie szkolny obowiązek, nie wie się, o ile więcej można by zobaczyć. Próbujmy”. Inga Ristau, absolwentka 2011 r